Kocatepe Gençlik Fuarı

Yeni Toplum Kurucuları Derneği Kocatepe Gençlik Fuarı’na katılım gösterdi.

V.Kocatepe Gençlik Fuarı Konferanslarımız. ‪Çıkış: Topluluktan Topluma. Gül Mevsiminde Diriliş Gençliği.


2014 yılından beri her yıl Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi(KAGEM) tarafından düzenlenen Kocatepe Gençlik Fuarı bu yıl 2-5 Mayıs tarihleri arasında ilgilileriyle buluşacak. Bu yılın teması: ‘‘Kimlik, şuur, istikamet’’.  Organizasyona katılan pek çok vakıf, dernek, öğrenci kulüp ve toplulukları düzenledikleri faaliyetleri tanıtma imkânı buluyor.  Birbirinden güzel ve özgün etkinlikler, söyleşiler, konferanslar, konserler eşliğinde katılımcılar kendilerini farklı bir atmosfer içinde buluyorlar.

Fuar, Kocatepe Cami avlusunda gerçekleştiriliyor. Kocatepe Camii’nin bütünleştirici ortamında hayalleri olan gençler, dünyaya ufacık da olsa bir güzellik tohumu ekmek isteyen yürekler buluşuyor. Ayrıca sadece gençler değil; heyecanıyla, umuduyla her daim genç olan herkes de bu yılki programa bekleniyor.

Fuara katılacak organizasyonlardan biri olan Kudüs Bilinci Derneği de bu yıl 4 Mayıs Cumartesi günü “Kudüslü Ömer” kitabının yazarı İlknur Koç Aytaç’ı ziyaretçilerle buluşturacak. Dernek standında imza etkinliği ve söyleşi gerçekleştirilecek. 5 Mayıs Pazar günü ise Filistinli akademisyen Khalid el-Awaisi ile söyleşi gerçekleştirilecek. Ayrıca Kudüs Bilinci Derneği fuara katılan ziyaretçilerden bir kişiyi çekilişle belirleyerek Kudüs ziyareti hediye edecek. Daha pek çok sürpriz isim ve etkinlik katılımcıları fuar alanında bekliyor olacak.